اپلیکیشن فوق العاده AR Cut & past

بینایی رایانه‌ای و فناوری واقعیت افزوده در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند که یکی از جالب‌ترین آن‌ها، قابلیت کپی متن در دنیای واقعی با استفاده از گوگل لنز است. حال اپلیکیشن AR Cut and Paste امکان انتقال سریع اشیاء با عکاسی به داخل فتوشاپ را برای کاربران فراهم می‌کند.

برنامه AR Cut and Paste توسط برنامه‌نویسی با نام Cyril Diagne توسعه پیدا کرده و ویدیویی از عملکرد آن منتشر شده است. در این ویدیو این برنامه‌نویس از چندین شیء مانند کتاب و گیاهان عکس می‌گیرد و سپس آن‌ها را به پروژه‌ای که در حال کار بر روی آن است، اضافه می‌کند. این فرایند فوق سریع نیست اما صبر چند ثانیه‌ای باعث نمی‌شود عملکرد فوق‌العاده آن زیر سوال برود.

برای برش اشیاء به 2.5 ثانیه زمان نیاز است و 4 ثانیه طول می‌کشد تا آن را پیست کنید. این برنامه‌نویس خبر از این داده که روش‌های زیادی برای سرعت بخشیدن به عملکرد این برنامه وجود دارد و این پروژه در یک آخر هفته انجام شده است.

متاسفانه در حال حاضر اپ ساخته شده توسط دیان در حد یک نمونه اولیه است. برای استفاده عمومی از چنین ابزارهایی باید مدت بیشتری صبر کنیم تا توسعه دهندگان بزرگ با سرمایه و امکانات در دسترس خود ورژنی کاربردی از این اپلیکیشن را به علاقه‌مندان ارائه دهند.